Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA (15.09.2019)

1. Od dnia dzisiejszego do 22 września trwają w kościele kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 2. Dziękujemy rodzinom, które przekazały po 200 zł na tynkowanie i malowanie kościoła. Dziękuje także dzieciom ze Szkoły Muzycznej z miejscowości Tarnowo Podgórne k/Poznania, którzy na rzecz prac wykończeniowych w świątyni przekazali kwotę 96 zł. Niech Pan Bóg obficie błogosławi wszystkich darczyńców.

 3. Przed kościołem zbiórka do puszek ofiar na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

 4. Jutro przypada dzień naszych modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach Papieża Rodziny. Zachęcamy do składania osobistych intencji.

 5. We środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Wszystkich, którym patronuje św. Stanisław zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 6. We czwartek, 19 września po Mszy św. o godz. 18:00 zostanie odprawiane Nabożeństwo do bł. Ks. Jerzego, męczennika za wiarę. Intencje modlitewne prosimy składać do skrzynki przy filarze w głównej nawie kościoła.

 7. W piątek, 20 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup i ruchów parafialnych oraz Rady Duszpasterskiej. Prosimy o wcześniejsze powiadomienie nas, kto będzie reprezentował poszczególne grupy na spotkaniu.

 8. W dniach 21 - 22 września b.r. na Jasnej Górze odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Centralnym punktem programu pielgrzymki będzie celebrowana na Szczycie Jasnogórskim Msza święta w niedzielę 22 września o godz. 11.00. Pielgrzymka od lat gromadzi przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej małżeństwa, rodziny, a także osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Rodzina w służbie życiu.”. Nie przewidujemy grupowego wyjazdu z parafii na Jasną Górę. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

 9. Przypominamy o zapisach dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w 2020 r. Pierwsze spotkanie dla rodziców i ich dzieci odbędzie się 22 września po Mszy św. o godz. 11.00. 

 10. W trzecią sobotę miesiąca grupa Mężczyzn św. Józefa działająca przy naszej parafii zaprasza wszystkich zainteresowanych mężczyzn na spotkania formacyjne. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o 7.00, a następnie godzinne spotkanie z dobrą kawą na początek. 

11. Dziękujemy mieszkańcom domu przy z ul. Słomkowskiego 11 za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę na dekorację kościoła. W piątek, na godz. 18:40 zapraszamy mieszkańców z bloków przy ul. Zalewskiego 1 i 3.

 12. Uczniowie klas VIII mieszkający na terenie naszej parafii, do końca września mają obowiązek powiadomić nas o chęci przyjęcia sakramentu bierzmowania zgłaszając się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

13. Z racji dnia skupienia dla narzeczonych w niedzielę, 22 wrzesnia dodatkowa msza św. o godz. 16.30 


 

 

 

Modlitwa za Rodzinę 

Św. Jana Pawła II
Papieża Rodziny

 

 

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi,
Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem,
spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi
przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, "narodzonego z Niewiasty",
i przez Ducha Świętego,
stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.
Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin
i wszystkich rodzin na świecie.
Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.
Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów,
przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.
Spraw wreszcie – błagamy Cię o to
za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu –
ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi
mógł owocnie spełniać swe posłannictwo
w rodzinach i poprzez rodziny.
Przez Chrystusa Pana Naszego,
który jest Drogą, Prawdą i Życiem
na wieki wieków. Amen.

 
 

 

 

 

DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

 

Drodzy Parafianie!

 
 Często będąc w posiadaniu rocznych rozliczeń od swoich pracodawców zastanawiamy się, z jakich ulg podatkowych możemy skorzystać, i jakie nam w danym roku podatkowym przysługują. Jedną z ulg, z jakiej co roku mogą korzystać podatnicy, to darowizna na cele kultu religijnego. Mówiąc prościej, za pomocą tej ulgi możemy zmniejszyć sumę dochodów, od której oblicza się podatek, który częściowo zostanie nam zwrócony przez Urząd Skarbowy. Przekazana darowizna na rzecz kultu religijnego, zmniejszy nasze obciążenie podatkowe, a my przyczynimy się do budowy naszego Kościoła. Wysokość przekazanej darowizny może być różna, jednak od dochodu możemy odliczyć kwotę nie wyższą niż 6 % kwoty wynikającej z dochodu podatnika. Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe parafii oraz wypełnienia załącznika PIT-0, gdyż podatnik dokonujący darowizny na cele kultu religijnego ma obowiązek wykazać darowiznę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową, gdzie zamieszczone są wszystkie informacje: www.jp2.lublin.pl

 

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka
św. Jana Pawła II
ul. Biskupa M. Fulmana 9
20-492 Lublin
tel. 603-198-214
e-mail: parafia@jp2.lublin.pl
numer konta:
72 1240 1503 1111 0010 3387 9430

© 2019 Parafia św. Jana Pawła II w Lublinie