Aktualności

Nabożeństwa wielkopostne

2018-02-17 09:14

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 - Adoracja eucharystyczna o uproszenie ducha pokuty - niedziela: 16.30 - 17.30

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną – niedziela, godz. 17.30

- Droga Krzyżowa

  dla dorosłych – piątek, godz. 18.30                         

  dla dzieci i dla młodzieży – piątek, godz. 16.30


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 11 - 13 marca 2018

Kurs NOWE ŻYCIE

2018-02-10 14:20

Katolicka Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "GALILEA" serdecznie zaprasza na kurs "NOWE ŻYCIE", który pokazuje ogrom miłości Boga do człowieka, zachęca by wciąż na nowo poznawać Boga, który ma moc przemienić życie człowieka.

Kurs odbędzie się Parafii św. Jana Pawła II w Lublinie w dniach 23 - 25 lutego 2018 r. (początek kursu - piątek godz. 18.00; zakończenie w niedzielę - godz. 12.00).

Zgłoszenia (do 21 lutego): Kasia tel. 514 926 039; Mirek tel. 669 770 512.

Pielgrzymka do Grecji

2018-01-31 09:53

GRECJA – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA  (samolot) 02-09 Maja 2018

         Pod przewodnictwem: Ks. prof. Mirosława S. Wróbla,

         Dyrektora Instytutu Nauk Biblijnych KUL

 

 

Pierwszy dzień

Przejazd autokarem na lotnisko Chopina. Przelot do Salonik (z przesiadką w Atenach). Transfer do hotelu w Salonikach/okolicach, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

Drugi dzień

Śniadanie. Przejazd do Kawalii (dawne Neapolis) skąd rozpoczął swą drugą misję w Europie św. Paweł.  Po drodze odwiedzamy FILIPPII– miejsce gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. Zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, Bazyliki. Przejazd do miejsca chrztu św. Lidii.  W tym miejscu został wybudowany  kościół  pod wezwaniem św. Lidii. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Przejazd i zwiedzanie KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie europejskim  gdzie św. Paweł postawił swoją stopę.  Wizyta w porcie i na starówce w Kawali.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Trzeci dzień

Śniadanie, Msza święta. Zwiedzanie THESSALONIK – miasta gdzie urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszeni w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta. Następnie krótki postoj w WERII czyli dawnym Berea, zwiedzanie miasta –z Bramą Apostoła Pawła. Przejazd do Kalambaki.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Czwarty dzień

Śniadanie, Msza Święta. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury  - klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Po drodze zatrzymujemy się  w pracowni pisania ikon. Przejazd do DELF, zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apollina. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Arachowej.

Piąty dzień

Śniadanie. Przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Świętego Dionizego Aeoropagity.  W świątyni tej  Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie  swojej pielgrzymki  do Grecji 4 maja 2001 roku.  Zwiedzanie Akropolu, wzgórza  Areopagu -  na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach,  Place, pasażu Ermou – sercu Aten. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, obiadokolacja. Nocleg.

Wieczorne wyjście na „wieczór grecki”. (dla chętnych)

Szósty dzień

Śniadanie. Wyjazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Następnie odwiedzimy MYKENY. Miejsce to daje na niebywałą okazję aby poznać historię rodu Atrydow, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken. Przejeżdżając  do EPIDAWROSU będziemy mieli okazję zawitać do malutkiego portu Kechries z którego Apostoł Paweł wypłynął do Azji. Zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, przejazd do NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli.  Dla chętnych rejs po kanale korynckim.

Zakwaterowanie w hotelu  w Loutrakach, obiadokolacja, nocleg.

Siódmy dzień

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Proponujemy fakultatywnie rejs na 3 wyspy.

Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest  Ydra,  zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedynymi środkami komunikacji są osiołki i muły. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę, błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Następnie płyniemy do Porosu z którego możemy zobaczyć półwysep Peloponezu, wyspa słynąca z pięknych plantacji cytryn. Chętni mogą wejść na wieżę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji pistacji,  jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Z pewnością jednak warto pojechać do antycznej świątyni Afai, poświęconej kreteńskiej nimfie i zbudowanej 60 lat wcześniej niż Partenon w Atenach. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców  greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba.

Po dopłynięciu do portu powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Ósmy dzień

Poranna Msza Św. Lunch pakiet za śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot do Polski. (08:20 – 09:55). Powrót autokarem do Lublina. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:  1710 zł +370 eur  (przy 40 os płatnych)

 

Cena zawiera:

Bilet lotniczy Warszawa – Thessaloniki – Ateny – Warszawa  (linią AEGEAN AIRLINES, z bagażem rejestrowanym 23 kg),

7 noclegów w hotelach 3*/4*, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery z i na lotnisko w Polsce, transfery z i na lotnisko w Salonikach i Atenach, przejazdy autokarem greckim podczas realizacji całego programu, opłaty drogowe, parkingowe, opieka pilota z jęz. polskim, ubezpieczenie NNW i KL, opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Akropol, Korynt, Epidauros, Mykeny, Delfy, Meteory, Filippii), kosztów przewodników miejscowych, słuchawek tour guide – na które należy przeznaczyć 130 eur/os (płatne obowiązkowo na miejscu pilotowi)

 

Atrakcji fakultatywnych:

  • Całodniowego rejsu statkiem po trzech wyspach: Ydra, Poros, Egina (na statku obiad w postaci bufetu w cenie) – koszt 65e/os;
  • Wieczoru greckiego w Atenach z muzyką, greckimi potrawami i winem – koszt 30 e/os;
  • Napoi do obiadokolacji;
  • Taksy klimatycznej wprowadzonej w Grecji od 01.01.2018, płatnej na miejscu ok. 1,5 e /doba/pokój

 

Poradnia Życia Rodzinnego

2017-12-12 14:46

Od Adwentu w naszej parafii został uruchomiony Punkt Poradnictwa w służbie rodziny /wejście od Caritasu parafialnego/. I tak w godzinach od 17.00 do 18.00 dyżurować będą:

poniedziałek – pedagog/matematyk;

wtorek – psycholog;

środę – prawnik;

czwartek – doradca życia rodzinnego.

piątek - doradca podatkowy

Zapraszamy osoby    i małżeństwa do korzystania z naszej oferty pomocowej.

Dzień skupienia dla narzeczonych

2017-04-19 17:10

Informujemy, że w naszej parafii w każdą IV niedzielę miesiąca odbywa się dzień skupienia dla narzeczonych. Spotkanie to ma charakter otwarty dla wszystkich narzeczonych i nie wymaga sie wcześniejszych zgłoszeń. Początek o godz. 15.00. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja i Msza św. o godz. 16.30 dla uczestników i parafian. Dzień skupienia prowadzi kapłan wraz parą małżeńską.

/Terminy: 28 stycznia; 25 luty; 25 marzec; 22 kwietnia; 27 maja; 24 czerwca; 22 lipca; 26 sierpnia; 23 września; 28 października; 25 listopada; 23 grudnia.

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka
św. Jana Pawła II
ul. Biskupa M. Fulmana 9
20-492 Lublin
tel. 603-198-214
e-mail: parafia@jp2.lublin.pl
numer konta:
72 1240 1503 1111 0010 3387 9430

© 2018 Parafia św. Jana Pawła II w Lublinie